İletişim Bilgileri

Kriptoloji ve Siber Güvenlik

Kriptoloji ve Siber Güvenlik

Kriptoloji ve Siber Güvenlik

Kriptoloji

    Uygulamalı ve dünyaca ünlü teorik kriptografları bir araya getiriyoruz. Özelleştirilmiş kriptografik protokoller ve algoritmalar tasarlayabilir, analiz edebilir ve uygulayabiliriz. Ayrıca kişiye özel ürün tabanlı kriptografik çözümler geliştiriyor ve bunların bakım hizmetlerini sağlıyoruz. Literatürdeki kriptografik zayıflıkları kullanarak bu zayıflıklardan yararlanan yazılım çözümleri geliştiriyoruz. Optimize edilmiş gökkuşağı tabloları oluşturuyoruz ve hedeflenen protokollere zaman-bellek takası (TMTO) saldırıları uyguluyoruz. Parola kurtarma yöntemleri de, hedef dillerin özellikleri dikkate alınarak sözlük oluşturma ve parola oluşturmaya dayalı makine öğrenimi (ML) ve derin öğrenme (DL) tarafından geliştirilmektedir. Ekibimizin uzmanlık alanları kuantum sonrası kriptografi, blok zinciri, yeniden mühendislik, ikili analiz, hafif kriptografi, kriptografik protokoller ve kriptoanalizdir. Kriptografi uzmanlarımız simetrik, asimetrik, kuantum sonrası kriptografi, kriptanaliz yöntemleri ve bunların pratik uygulamalarını araştırmaktadır. Yeteneklerimizi geliştirmek için yapay zekadan da yararlanıyoruz.

    Misyonumuz sadece kriptografik çözümler sunmak değil, işbirlikleri kapsamında müşteriye özel ihtiyaçlara uygun çözümler geliştirmektir.

 

Siber Güvenlik

    Günlük sınırsız veri toplama ve saklama yetenekleri ile sizi olası tehditlerden korumaya çalışır ve önlem alma fırsatı veririz. Uzun vadeli veri depolama kapasitesi ile normalleştirilmiş, sınıflandırılmış ve zenginleştirilmiş veriler sağlayarak kısa sürede detaylı olay incelemesi yapılmaktadır. Otomatik olay bildirimi, müdahale ve düzeltici eylemlerle tehditleri hızla ortadan kaldırabilirsiniz. Ayrıca gelecekte oluşabilecek riskleri de bu bildirim ile öngörmenizi sağlar.
    BERA, Keşif görevleri gerçekleştirerek, güvenlik açıklarını haritalandırarak, saldırılar için yüzey analizi yaparak, risk derecelendirme, altyapı varlık envanteri oluşturma ve raporlama yoluyla sistemlerinizdeki güvenlik açıklarının tamamen ortadan kaldırılmasını destekler. Başta savunma sanayi olmak üzere kendi web sistemlerine sahip büyük ölçekli şirketler, holdingler ve kamu-özel kurum ve kuruluşlar için ideal çözümler sunmaktayız.